Przeskocz do treści


Mój tani lot do UK liniami Ryanair

Decydując się na podróż do Wielkiej Brytanii wybierać można spośród różnych form transportu. Każde z nich charakteryzują się pewnymi cechami, pośród których odszukać można zarówno wady, jak i zalety. Jedną najszybszych form podróżowania zapewnia transport lotniczy. Do pewnego momentu był on znacznie droższy od innych form, przez co nie znajdował zbyt wielu zwolenników. Od momentu jednak pojawienia się na rynku tanich linii lotniczych, które proponują tanie loty i przeloty po całej Europie, transport lotniczy jest nie tylko szybki, ale i bardzo opłacalny, a ceny tanich biletów lotniczych porównywać można konkurencyjnie z cenami biletów innych form transportu. Jedną z większych tanich linii lotniczych, działających na rynku polskim jest irlandzka firma Ryanair.

Dzięki niej podróżować można z Polski do wszystkich zakątków Europy, w tym także do Wielkiej Brytanii. W Polsce porty lotnicze, z których wyruszyć można w podróż samolotami tanich linii Ryanair zlokalizowane są w miastach: Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa oraz Wrocław. Z kolei przykładowe miasta docelowe po stronie Wielkiej Brytanii to: Birmingham, Glasgow, Londyn, Bristol, Edynburg, Leeds, Manchester, East Midlands, oraz Liverpool. Tanie bilety lotnicze na powyższe połączenia nabywać można drogą internetową, bądź bezpośrednio u agentów pośredniczących w ich sprzedaży. Tak wiec dzięki tanim liniom lotniczym można zrealizować tanią podróż na trasie Polska – Wielka Brytania, która nie musi trwać dwie doby, a zaledwie kilka godzin.

Najwięcej połączeń do Wielkiej Brytanii oferowanych jest przez tanie linie Ryanair z portu lotniczego Kraków Balice. Zatem jeśli ktoś jest zainteresowany lotem do miasta brytyjskiego, do którego nie oferowane są bezpośrednie przeloty z lotniska najbliższego, warto dojechać do  lotniska krakowskiego, aby uniknąć po stronie brytyjskiej zbytecznych przesiadek. Jednakże także bezpośrednio z Rzeszowa tanie linie Ryanair realizują bezpośrednie połączenia do Wielkiej Brytanii. Dzięki temu przewoźnikowi kupując tani bilet lotniczy, z Rzeszowa wylecieć można do angielskich miast: Birmingham, Bristol, Liverpool, Londyn, czy też Manchester.